Pramene sladkej vody na ostrove nie sú. V druhej polovici minulého storočia nechala chorvátska vláda priviesť sladkú vodu na ostrov Brač podmorským potrubím.
Práve v blízkosti tejto dediny je najznámejší chorvátsky kameňolom Veselje, ktorý je po stáročia zdrojom obživy miestnych ľudí. Jeho vlastníkom bol okrem iného roku 1455 sochár Andrija Aleši, ktorý miestny kameň používal k tvorbe. Bračský kameň reprezentoval Chorvátsko pri stavbe Bieleho domu vo Washingtone. Kamenársku tradíciu dnes udržuje miestna kamenárska škola (Klesarska škola).
Luxusné výrobky z bračského kameňa sú teraz dostupné aj v ČR a SR na webových stránkach:
www.brac-mramor.cz
Súčasné mestečko s charakteristickou architektúrou stojí na mieste tvrdze Zurevićov a ďalších obranných veží v okolí. Pučišća bola ako prístav v stredoveku strážená 13 obrannými vežami. Niekedy bol prístav nazývaný Luka kula (Prístav veží). Najznámejšia je napr. veža Akvilina, tvrdz rodiny Deškovićov.
Môžeme tu vidieť aj zaujímavú cirkevnú architektúru - ranno kresťanský kostol sv. Štefana a priľahlý Benediktínsky kláštor, románsko-gotický kostolík sv. Juraja, renesančný kostol povznesenia Panny Márie. V župnom kostole je niekoľko cenných obrazov (sv. Rok od Sante Perada, Tiziánovho učeníka).
Môžete sa tu tiež vykúpať na príjemných plážach a možno uvidíte aj delfíny plávajúce bračským kanálom. Oddýchnete si v útulných reštauráciách a pochutnáte na výbornom jahňacom a víne.