Novalja, Pag a Povljana majú dobre upravené futbalové ihriská, na ktorých sa konajú sústredenia športovcov, hrajú futbalové zápasy a na ktorých sa dá športom zaoberať aj rekreačne.
V Novalji je aj dvadsiatka tenisových kurtov. Blízko kempu Straško a v meste Pag sa tenisové dvorce nachádzajú v rámci športového strediska Lokunje, bezprostredne pri hlavnej mestskej pláži Prosika.
Predsa len najkrajšími športami sú tie vodné, ktorými sa hostia môžu baviť počas celého leta na plážach. Pre skútre a vodné lyžovanie je najlepšia pláž Zrće pri Novalji, pre plávanie potom pláž Ručica pri Metajne, Čista Plaža pri Kolane, Prosika v Pagu a pláže v Povljane.
Zmienka o horolezectve na ostrove sa môže javiť ako neskutočná, ale Pag má veľmi zaujímavú krajinu, vyvýšeniny a strmé skaly, po ktorých horolezci môžu šplhať. Je to nezabudnuteľný zážitok pre skúseného aj pre začínajúceho alpinistu. Horolezecké značky sú postavené pri vrchole Sveti Vid a na skalách Ručica na severozápadnej strane Pažského zálivu neďaleko Barbatu. O horolezeckých trasách sa možno detailne informovať v turistických centrách v Novalji, Kolane, Pagu a Povljane.
Vodné lyžovanie Zrče, ostrov Pag | Cyklistika v Chorvátsku |
Na ostrove Pag je desiatka vynikajúcich cyklistických trás. Jazda po ostrove na bicykli poskytuje priamy kontakt s prírodou, skalami, pasienkami, ostrovnými poľami a vzdialenými plážami. Počas júla a augusta je na Pagu veľa motorizovaných turistov a preto je potrebné vyhýbať sa hlavným ostrovným komunikáciám a dať prednosť vedľajším cestám a chodníkom. Jazda po ostrove je príjemná predovšetkým na jar, keď kvitne šalvia (máj), ostrovná príroda sa prebúdza a pociťuje prvý vánok blížiaceho sa leta. Všetky informácie o cyklistických trasách je možné dostať v turistických informačných centrách v Pagu, Novalji, Povljane a Kolane.
Vody okolo ostrova, od Lunu, Mandre, Novalji, Šimuni, Povljany a Pagu, sú veľmi zaujímavé pre potápanie. Treba sa potápať v plytšom mori, pretože tam sa nevyskytujú silné morské prúdy ani veľké oscilácie v teplote vody. Potápať sa nemožno v oblasti od úžiny Ljubačka Vrata do Starej Novalji (teda v Podvelebitském kanálu), a to kvôli silným morským prúdom, veľkej hĺbke, možnosti vzniku náhleho silného vetra a riziku nemožnosti dostať sa k brehu. Väčšia časť morského dna je pokrytá kameňmi a pieskom. Prehliadky dna pri brehu predstavujú zvláštny zážitok, pretože podmorská krajina je veľmi zaujímavá. Je tu veľký počet priehlbín a jaskýň. Pre potápanie je atraktívny aj podmorie Casky, pretože v jednotlivých úsekoch dna, v kale, je možné vidieť trosky potopeného historického mesta Cissa. Skúsenejším potápačom doporučujeme potápanie v zátoke Slana, v ktorej sú veľmi zaujímavé malebné skaly porastené vysokou trávou. Nikde na ostrove nie je povolený podvodný rybolov s dýchacím prístrojom. Každý potápač musí mať povolenie, ktoré vystavujú prístavné úrady v Pagu a Novalji. Na ostrove Pag počas leta pôsobí niekoľko potápačských klubov organizujúcich potápačské kurzy, ktoré by ste pred potápaním rozhodne mali absolvovať.
Dlhé piesočnaté a okruhliakové pláže sú vhodné pre jogging. V Novalji je moderne zariadené fitcentrum Kastelo. V meste Pag sa fitcentrum nachádza v rámci hotela Pagus.