Vo vnútrozemí ostrova sa nachádzajú úrodné polia, vinice a olivový háj, severná časť je porastená borovicovými lesmi, zvyšok ostrova len suchými kríkmi či úplne bez vegetácie. Na ostrove sa nachádza niekoľko dedín - Potok, Polje, Nevaja, Mezuporat a Salbunara. V okolí Biševa sú aj ďaľšie, väčšinou neobývané ostrovčeky, napr. Jabuka, Svetac a Palagruza. Na niektorých sa nachádza len maják, iné slúžia na pasenie oviec alebo len na rybolov.
More okolo ostrova je bezchybne čisté a priezračné a vďaka vápencovým útesom plných dier, jaskýň a skrýší je tiež veľmi bohaté na ryby. Nájdete tu napr. homáre a kanice. Jednou z najkrajších miest na kúpanie na ostrove je dlhá pláž s piesočnatým dnom v zátoke Porat na západe ostrova. Využiť tu môžete i miestnu reštauráciu a plážový bar.
Ostrov je prevažne tvorený vápencom a práve vďaka vápenci vzniklo na Biševu mnoho jaskýň a iných vápencových formácií. Najväčším lákadlom návštevníkov je dnes bezpochyby Modrá jaskyňa (Modra špilja), ku ktorej sa dostanete iba loďou (člnom). Jaskyňa o dĺžke 18 m, výške 6 m a hĺbke 6 m vznikla spoločným pôsobením morských vĺn a erózie vápenca.
Modrú jaskyňu nájdete v zátoke Balun na východnom pobreží ostrova. Vchod do jaskyne je len 1,5 m vysoký a 2,5 m široký. Pôvodne sa dalo dostať do jaskyne jedine tak, že sa dovnútra podplávalo. V roku 1884 bol však za pomocou dynamitu vytvorený taký vchod, aby sa do jaskyne dalo vplávať i s člnom. Na poludnie, keď je pokojná morská hladina, do jaskyne dopadajú slnečné lúče a od bieleho dna jaskyne sa odrážajú späť, vznikajú lomom svetla zaujímavé modré a striebristé svetelné efekty. Najsilnejšie sú práve v lete, najmä dopoludnia medzi 11. a 12. hodinou. Podobným fenoménom je známa tiež jaskyňa Grotta Azzurra na Capri (Taliansko).
Ostrov Biševo bol osídlený pravdepodobne až v 9. st., a to benediktínskými mníchmi. Tí na ostrove v roku 1050 založili kláštor, po dvoch storočiach však bol kvôli neustálemu nebezpečenstvu zo strany pirátov opustený. V blízkosti ruín kláštora sa zachoval kostol Sv. Silvestra.
Výlet na Biševo s návštevou Modrej jaskyne a fishpiknikom možno podniknúť z ostrova Vis (z mestečka Komiža). Cesta tam trvá približne hodinu. Tento celodenný výlet ponúkajú turistické agentúry na Visu často v spojení s návštevou väčšej Zelenej jaskyne (Zelena špilja) na malom ostrovčeku Ravnik (tj. jaskyňa s podobnými farebnými efektmi, len farba je smaragdovo zelená). O obľúbenosti tejto prírodnej chorvátskej atrakcie svedčí aj fakt, že Modrú jaskyňu navštívi ročne viac ako 10 tisíc turistov.
Vďaka rýchlym lodiam je dnes možné Biševo navštíviť nielen z blízkeho Visu, odkiaľ celoročne funguje pravidelná lodná linka, ale aj zo vzdialenejších dalmatínskych destinácií, napríklad z ostrova Hvar či Brač. Malý ostrov Biševo je ideálnym miestom pre každého, kto aspoň na chvíľu zatúži po nerušenom kľude a autentickosti.