Ak hľadáte ubytovanie s polpenziou blízko pláže, odporúčame vám hotel Brzet v juhovýchodnej časti Omiša.
- V Brzete je možné i ubytovanie s raňajkami. Dokúpiť si tu môžete aj obedy.
- K obedu a večeri je v cene neobmedzená konzumácia nápojov.
V Omiši je tiež v rámci kultúrneho leta veľa koncertov, výstav, prehliadok - napr. "klapske pjesme".
Ak tu budete tráviť dovolenku, hneď za humnami môžete zažiť aj trochu adrenalínu pri raftingu na jednej z najpôvabnejších riek v Chorvátsku - rieke Cetine. Za zmienku stoja výborné horolezecké možnosti s rôznymi stupňami obtiažnosti, v tesnej blízkosti Omiša.
Už jste navštívili Omiš v Chorvatsku a jeho písečné pláže? Doporučujeme vám zde ubytování v apartmánech Vuković, jen 280 m od pěkné písečné pláže.
Obchody, reštaurácie, tržnica, bary, kaviarne, cukrárne, stánky so suvenírmi, zmenárne, bankomaty, čerpacia stanica, požičovňa člnov, organizovaný rybolov ai.
Pekné piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora. Najširšie piesočné pláže sú v miestach, kde ponúkame ubytovanie. Pre ľahký prístup na pláže sú v niektorých miestach vybudované podchody pod cestou. Táto informácia je pri každom ponúkanom dome uvedená.
Pri hoteli Brzet, ktorý sa nachádza na južnom okraji mesta, je veľmi pekná okruhliaková pláž s pozvoľným vstupom do mora.
Ak hľadáte ubytovanie s polpenziou blízko pláže, odporúčame vám hotel Brzet v juhovýchodnej časti Omiša.
Z letoviska Omiš je možné podniknúť lodné výlety, napr. na ostrovy Hvar, Brač alebo Korčulu. Pohodlne môžete navštíviť okolité mestá Makarska, Baška Voda, Split či Trogir. Ďalším zaujímavým miestom v blízkom vnútrozemí sú nádherné Imotské jazerá.
Milovníkom adrenalínu doporučujeme vyskúšať rafting na rieke Cetine – údolím proti prúdu rieky sa dostanete k miestu vyplávania, Radmanove Mlinice.
Zaujímavými turistickými miestami v Omiši je tvrdza Mirabella (15 minút pešo z historického centra) a hrad Fortica na najbližšom vrchole pohoria Dinara.
Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Omiš a Duče.
Horská turistika, plávanie, rafting na rieke Cetine, tenisové kurty, horolezectvo.
Mesto Omiš leží v ústí rieky Cetina. Jedinečná poloha mu v minulosti umožnila efektívnu obranu. Horský masív, ktorý je vysoký až 250 m, chráni mesto zo severnej strany, blízkosť mora ho spája so svetom.
Názov rieky Cetiny údajne pochádza z frigijského slova Zetna, čo znamená brána. Pretože sa ústie Cetiny podobalo monumentálnej bráne, názov horného toku Cetiny sa spája s gréckym slovom hippos, čo znamená kôň. Veľká časť rieky je rýchla, poskakuje ako kôň, má mnoho vodopádov a nie je splavná, takže sa v rímskej dobe nazývala Hippus.
Historické centrum Omiša je umiestnené na východnom brehu rieky Cetina. V antickej dobe sa sídlisko nachádzalo pravdepodobne severnejšie ako dnes, a to v osade Baučići.
Predpokladá sa, že meno mesta pochádza zo slovanského slova Holm/Hum, čo je preklad ilýrsko-gréckeho slova Onaion/Onéon, a znamená kopec, vŕšok, osada na kopci. Alebo je Oneum nazvaný podľa rieky Cetina, ktorú grécki kolonisti v dolnom toku nazývali Nestos, z čoho by sa odvodil názov mesta Oneum (Onaeum).
Pôvodné stredoveké mesto sa nazýva Olmissium/Almiyssium a v dobe benátskej vlády Almissia. Dnešné meno mesta Omiš sa vyvodzuje z jeho stredovekého mena.
Prečítajte si tiež článok o pirátskej histórii a pamiatkach v Omiši.